Lifestyle

Vitamíny a super potraviny, které pomáhají

19.05.2020
Připravili jsme si pro vás seznam vitamínů a potravin, které by měly tvořit každý vyvážený jídelníček. Společně s dostatkem zeleniny a ovoce je dobré myslet i na doplňky stravy, které tělu dávají vitamíny, které nejsme schopni získat z potravy. Zařaďte do jídelníčku některou za super potravin z našeho seznamu a pozorujte příznivé účinky na váš organismus.

Kustovnice neboli GOJI

Plody kustovnice jsou malé červené oválky, které můžete v obchodech potkat v nejrůznějších podobách, nejčastěji však sušené. Doma si z ní můžete připravit jednoduše čaj a to tak, že ji zalijete vroucí vodou a necháte 15 minut odstát. Pokud vám zachutná její nasládlá chuť, můžete plody Goji jíst samotné bez úpravy. Ve specializovaných prodejnách a zdravých výživách se čas od času objeví kustovnice i ve formě džusu. Goji má skvělé antioxidační účinky. Především tak chrání oční rohovku a játra. Dále vyniká svými protizánětlivými látkami a vitamíny A, C, E, B1, B2, B6. Goji najdete třeba na Nutraceutics.


Borůvky

Ovoce, které je v našich zeměpisných podmínkách běžné a přitom se nám zase tak často nedostane na talíř. Tyto malé plody jsou velkým zdrojem antioxidantů, které příznivě působí jako prevence rakoviny. Borůvky patří k našim nejvzácnějším a nejzdravějším plodinám. Mají příznivé účinky na léčbu zánětu močových cest, chrání před stařeckou demencí a má účinné protistresové účinky.


Chlorella, Spirulina, Mladý ječmen

Tohle zelené tělo je výbornou kombinací k detoxikaci organismu. Váže na sebe těžké kovy a ty odvádí z těla pryč. Užívají se jako zelené tobolky před jídlem dvakrát denně. K dostání jsou běžně jak v lékárnách tak i drogeriích. Chlorrella a Spirulina jsou sladkovodní řasy doplněné o mladý ječmen, který nabízí vysokou koncentraci výživných látek. Objednejte si svoji dávku v lékárně Dr.Max.
Vitamin D

Vitamin D čerpá naše tělo ze slunce a některých potravin. Funguje to tak, že přes léto si naše tělo vytváří zásoby, které přes zimu spotřebuje. Často nám vitamin D dojde v průběhu zimních měsíců a tak je dobré jej doplňovat. Seženete ho běžně v lékárnách nebo na Pilulce. Dčko zvyšuje naši obranyschopnost a pomáhá proti únavě. Skvělý pomocník zvláště v období chřipek.


Ibiškový čaj

Připravte se na to, že ibiškový čaj je opravdu hodně kyselý. Je to díky tomu, že obsahuje velké množství vitamínu C, který posiluje naši imunitu. Hrnek Ibiškového čaje denně vás nakopne a ochrání před útočícími nemocemi. Ibišek se běžně přidává do většiny ovocných čajů. Pokud toužíte po samotné a koncentrované verzi zajděte do specializovaných obchodů s čaji.


SOUVISEJÍCÍ NABÍDKY

Časnaboty.cz sleva až 3,9 %
Dr.Max sleva 5,5 %
Pilulka.cz sleva 5,5 %

Je to tady! Stačí vložit Váš e-mail a můžete začít využívat všech výhod MIA Clubu.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook