Lifestyle

Pusťte se do jarního úklidu, vyčistí vám to hlavu.

05.05.2020
Všichni to známe. Po dlouhém zimním období, kdy jsme skoro jako medvědi na půl v klimbu, se začne postupně oteplovat. Jaro je symbolem nových začátků. Je tedy přirozenou potřebou, že i my chceme všechno staré spláchnout. K tomu, abychom si mohli pořádně užít detox těla i mysli, je potřeba mít i kolem sebe hezky uklizeno. Tak se do toho pojďme pustit.

Nechte slunce vejít do vašich pokojů

A jsme u mytí oken. Také jako mnoho jiných hospodyněk používáte starou osvědčenou metodu, jarová voda, octová voda a obyčejné noviny? Ano, tento způsob umývání oken se v Česku drží opravdu dlouhou dobu. Avšak v roce 2019 máme rychlejší možnosti, které nám ušetří čas a my tak můžeme třeba s rodinou na procházku.


Zbavte se parazitů

Dezinfekce ložního prádla by na programu úklidu měla být víckrát než jen jednou ročně a přitom ji spousta lidí vypouští úplně. V matracích se drží mikroby opravdu dlouho a my je ve spánku s každým nádechem dostáváme do těla. Všechny nečistoty dostanete ven z matrací napařovacím systémem, který si stačí vypůjčit. Také zvažte, jestli není na čase pořídit si novou matraci pro lepší spánek a začít tak tento rok s čistou hlavou. Podívejte se třeba na moderní matrace Dormeo.
Úklid kuchyně

Věříme, že jako každá správná hospodyňka i vy máte v kuchyni čisto. Tentokrát se však pusťte do generálního úklidu, kdy ze skříněk vytáhnete všechno nádobí, hrnce a ostatní náčiní a každou poličku zvlášť vyčistíte. Nezapomeňte také na spáry u sporáku a ledničku.

Čistící prostředky najdete s cashbackem na VMD drogerii.


Ať muž přiloží ruku k dílu

Muži celkově úklid moc neprožívají a raději se ukryjí do ústraní. Máme však tři tipy, které budou pro muže zábava a tak vám mile rád pomůže. Nechte ho ať vypráší koberce. Vymlátit ze sebe všechny negativní myšlenky a zároveň z koberců dostat prach, je opravdu záslužná činnost. Další na seznamu je čištění trubek. Je to vlastně taková malá chemie, kdy do potrubí nasypete krtka, zalijete horkou vodou a díváte se jak to celé zašumí. Řekněte nám, kterého chlapa by to nebavilo? A nakonec ho můžete nechat uklidit garáž. Přece jen to je místo, kde má své nářadí, uschované pneumatiky a další ryze chlapské náčiní.


Jarní úklid by měl být příjemná činnost. Proto si ho užijte se vší parádou a otevřete si k němu třeba láhev dobrého vína.  Udělejte si něco zdravého k zobání a užijte si proces, při kterém se zbavuje tělo, mysl i váš byt všeho starého a zbytečného. Přejeme vám, aby start do nového roku byl pro vás stejně příjemný a lehký jako jaro samotné.


SOUVISEJÍCÍ NABÍDKY

VMD-drogerie.cz sleva až 1,9 %

Je to tady! Stačí vložit Váš e-mail a můžete začít využívat všech výhod MIA Clubu.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook