Lifestyle

Potěšte své smysly a dopřejte si chvilku pohody

21.08.2020
Taky se vám stává, že byste po práci nejraději odjeli daleko za město a nic neřešili? Zná to snad každý, ovšem dost často to nejde. Doma musíme uklidit, zajít na nákup, vyvenčit psa a nakrmit rybičky. Pokud vám tento scénář tak trochu připomíná vaši každodenní rutinu, věřte, že v tom nejste sami. A tak jsme vytvořili seznam čtyř věcí, které pomáhají navodit klid a pohodu venkova, ikdyž jste zrovna ve městě.

Zahalte se do vůně

Rádi posloucháte vítr ve stromech a ve volných dnech se touláte po lesích, abyste večer donesli plný košík hub?  I u vás doma se můžete nadechnout vůně lesa a když zavřete oči, tak se tam i rázem ocitnete. Stačí k tomu pouze tři maličkosti. Svíčka, aromalampa a vůně, která vám nejvíce připomíná pobyt v lese. Bude to smrk, borovice nebo zkusíte namíchat svoji? Zahrajte si na alchymistu a vyzkoušejte, jaké to je, vytvořit si vůni na míru. Designové aromalampy najdete třeba na Home-point.


Nechte zmást své smysly

Nos už jsme ošálili aromalampou, ale co uděláme s dřevěným stolem a holou zdí, které vidí naše oči?  Přineste si kousek přírody domů. Pořiďte si na stůl vázu s květinou a uvidíte, že celý prostor  se rázem rozzáří. Čerstvé květiny s dovozem až domů a nepřeberným výběrem najdete na KvětinyExpres. A co s bílými zdmi? Nebojte, máme taky jeden tip. Těsně předtím než květiny zvadnou, otrhejte květy a se stopkou a lístky vše vylisujte. Jakmile budou květy dobře usušené, nalepte je na papír podle vlastní fantazie a dejte do rámu. Takto jednoduše vytvoříte obraz, který bude hrát barvami a přírodou a vás při pohledu na něj vždy zahřeje.
Jako od babičky

Další v pořadí jsou naše chuťové buňky. Po celém týdnu, kdy nemáme čas stát hodiny u plotny, je víkend takovým malým kulinářským rájem. Zapomeňte na všechny tiramisu a cheesecaky s mořskou solí, teď přišla chvíle na pravý domácí táč, nejlépe s rybízem přímo ze zahrádky. Pokud nemáte u domu zahradu nebo zapáleného dědu s ovocným sadem, určitě se vydejte na místní tržiště. Takový domácí táč, který se vám rozpustí na jazyku, vás hned přenese na vaše oblíbené letní místo.


Hoďte nohy na stůl

A to nejdůležitější nakonec. Chata v přírodě je místo plné odpočinku a tak si každý den najděte chvilku jen pro sebe. Nevadí, že jste nestihli uklidit celý byt, pravidelný odpočinek je důležitější. Navíc uvidíte sami, že s načerpanou energií se vám budou lépe plnit i běžné úkoly. Začtěte se do zajímavé knížky nebo si v koupelně udělejte vlastní soukromé lázně. Pro výběr těch nejlepších pomocníků pro relax se podívejte na GreenStrore.


SOUVISEJÍCÍ NABÍDKY

KvětinyExpres sleva až 5,5 %
HomePoint.cz sleva až 5,5 %

Je to tady! Stačí vložit Váš e-mail a můžete začít využívat všech výhod MIA Clubu.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook