Lifestyle

Oslavte den svatého Patrika v irském pubu

10.03.2019
Den Svatého Patrika je irský státní svátek, opěvující patrona Irska, svatého Patrika. Slaví se 17. března a bujaré oslavy se rozmohly po celém světě.

Kdo to vlastně sv. Patrik byl a proč slavíme tento den 17.3.?

Svatý Patrik byl britský říman a pocházel z Walesu. Podle pověsti byl zajat piráty a prodán do irského otroctví. Podařilo se mu však uniknout do Francie. Následně se vrátil do Irska a jako misionář zde šířil křesťanskou víru. Sedmnáctého března je datum, kdy je datováno jeho úmrtí.


Kde se svátek slaví:

I přesto, že se tento svátek dočkal své oblíbenosti po celém světě, jako oficiální státní svátek je registrován pouze v Irské republice, Severním Irsku na ostrově Montserrat a v kanadské provincii Newfoundland a Labrador. Velké oblibě se však těší hlavně v USA, Kanadě a Austrálii. A to kvůli přistěhovalecké vlně obyvatel Irska. V posledních letech si získává svou oblibu i po Evropě. V Česku se svátek sv. Patrika slaví převážně v irských pubech.
Oslavte tento den jako pravý Ir

Jistě nikoho z nás neminul fakt, že hlavním symbolem těchto oslav je zelená barva a trojlístek. Pokud se chcete v tento den vydat do některého z irských pubů, rozhodně nesmíte zapomenout na zelený klobouk, který seženete na e-shopu Hubatá černoška.


Kromě těchto očividných symbolů se po Irsku pije zelené pivo, které vám sedmnáctého března načepují v každé tamní pivnici. U nás pijeme zelené pivo až na Zelený čtvrtek a tak si na tuto specialitu budeme muset ještě chvíli počkat. Nicméně typické irské pivo Guinesse seženete na e-shopu Svět piva, takže i vy si 17. března můžete dopřát skutečnou chuť Irska.


Pokud se rozhodnete zpestřit si tento den doma, poohlédněte se po kvalitní irské whiskey, kterou najdete na e-shopu Alkohol.cz. Tento specializovaný portál s alkoholem vás provede od kouřových tónů, přes zemité, až do těch medových tak, abyste si mohli vybrat whiskey podle vlastní chuti.

SOUVISEJÍCÍ NABÍDKY

Alkohol.cz sleva 5 %
HubatáČernoška sleva až 5,5 %
SvětPiva sleva až 5,5 %

Je to tady! Stačí vložit Váš e-mail a můžete začít využívat všech výhod MIA Clubu.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook