Na cestách

Na co nezapomenout, když vyrážíte do hor?

10.05.2020
Přestože se v Česku nemůžeme pyšnit třítisícovkami (vlastně ani dvou) a z povzdálí závidíme naším sousedům Slovákům a Rakušanům, měli bychom vědět, co všechno je potřeba sbalit do batohu, když vyrážíme do hor. I v našich krajích můžeme narazit na mlhu, déšť a kroupy, zatímco v nížinách se lidé válí u vody.

Mapy (online i offline)

Chytré telefony úplně zastínily klasické papírové mapy. Hory jsou však zrádné a mnohdy dojdeme na místa, kde prostě není signál. Co teď? Víme, že zorientovat se v mapě není úplně lehké, zvláště, když začne pršet a není vidět na krok. Existuje však i mnoho offline aplikací, které mapují turistické značky a nepotřebujete k nim připojení k internetu. Než vyrazíte do terénu, stáhněte si i tuto verzi map, aby vás nic nezaskočilo.


Pevná obuv a pláštěnka

Sportovní oblečení je základ, bez něho by neměl nikdo do hor vstupovat. Avšak mnozí turisté si myslí, že si v nezpevněném terénu vystačí s teniskami, které nosí běžně po městě. To je velký omyl. Horská služba má díky těmto lidem napilno i přes letní sezónu. Nemluvíme jen o zlomeninách, ale na denním pořádku jsou také vyvrtnuté kotníky a přetrhané vazy. Proto je dobré si za pár korun pořídit sportovní obuv, která vás nenechá ve štychu. Další skvělou vymožeností, je obyčejná pláštěnka. Ta vás ochraní jak proti dešti tak i prudkému větru a zimou. Sportovní vybavení najdete na InSPORTline.




Proteinové tyčinky

Čtyři knedlíky a svíčková. Tak na takovýto oběd v horách zapoměňte. S plným břichem byste se nedostali dát než na plácek před chatou. Raději si do batohu zabalte jabko a proteinové tyčinky. Nejenže vám dodají potřebnou energii, ale jsou i lehké a do batohu se jich vám vlezou spousty. Vyberte si oblíbenou příchuť na Protein.cz .


Vařič a dostatek vody

Ti, co plánují celodenní výlet s přestávkou na oběd, si jistě do batohu přibalí i vařič a ešus. Na tomto provizorním sporáku se z vás sice další Zdeněk Pohlreich nestane, ale čínskou polévku, která zažene hlad, zvládne uvařit každý. Doporučujeme předem si zjisti lokality, ve kterých můžete rozdělávat oheň. Za porušení se totiž platí vysoké pokuty. Praktické vařiče najdete na 4camping.cz .


GPS na psa

Na toulkách přírodou nás často doprovází naši čtyřnozí mazlíčci. Všichni majitelé psů určitě znají ten pocit, když se jejich pes rozběhne a na pár sekund ztratí z dohledu. V horách je to o to nebezpečnější, jelikož se každou minutu může změnit počasí. Jak najít psa v mlze, kde nevidíte ani na metr před sebe? Pořiďte mu GPSku. Tyto vychytávky si můžete prohlédnout na SPY-obchod .


SOUVISEJÍCÍ NABÍDKY

SPYobchod.cz sleva 5,5 %
Protein.cz sleva 2,2 %
InSPORTline.cz sleva až 2,5 %

Je to tady! Stačí vložit Váš e-mail a můžete začít využívat všech výhod MIA Clubu.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook