Lifestyle

Kempování: nezbytná výbava

16.07.2019
Léto láká do přírody množství turistů. Jestli i vy jste jedni z těch, kteří podlehli kráse noční oblohy a spaním ve stanu, máme zde několik tipů, na které nezapomenout. A přidáváme také tipy, které celé kempování povznesou na novou úroveň. Všechny potřebné náčiní najdete na 4camping.

Kvalitní spacák je základ

I v létě na horách se teploty mohou dostat docela nízko a tak je nutné myslet na teplý spacák, který vás zahřeje. Oproti tomu, když se vydáte na kempování do nížin nebo třeba na festival, snadno si vystačíte s menším cyklistickým spacákem. Jeho výhodou je nízká hmotnost a malá velikost. Na výběr máte z péřových spacáků, které jsou lehké a velmi skladné, za to o něco dražší. Nebo ze spacáků plněných umělým vláknem, které vám na krátké výlety úplně vystačí.

Karimatka

Další nezbytností, se kterou musíte při spaní v přírodě počítat je karimatka. Těch je na výběr také hned několik. Od samonafukovacích až po lehké velmi skladné nafukovací nebo ty klasické. Záleží na vás na čem se vám lépe spí. Samonafukovací karimatky drží lépe teplo a i ve vyšších polohách vás ochrání před přízemními mrazíky.


Stan nebo?

Posledním trendem se staly hammocky. Že nevíte, co tento název znamená? Je to speciální houpací síť, určená právě k přespávání. Určitě je lehčí a skladnější než stan, ovšem musíte myslet na to, že je nutné najít pro ni vhodné umístění mezi dvěma stromy. 

Vařič

Jestli se vydáte na delší trasu po horách, kde jen tak nenarazíte na hospodu, musíte myslet i na dostatek jídla. Nejlepší volbou je vzít si sebou vařič, ešus a sušená jídla, která uvaříte ve vodě. Takto bude zátěž nejnižší. Tím se dostáváme k vodě. Je dobré si cestu naplánovat přes studánky, kde můžete láhve s vodou doplnit. K sehnání jsou také speciální čističky vody, které vám přefiltrují i vodu z potoku.


SOUVISEJÍCÍ NABÍDKY

Adrop.cz sleva 6,6 %
4camping.cz sleva 4,4 %
NejlevnějšíSport sleva až 1,7 %
InSPORTline.cz sleva až 2,8 %

Je to tady! Stačí vložit Váš e-mail a můžete začít využívat všech výhod MIA Clubu.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook