Lifestyle

Jak nakupovat na AliExpressu ještě pohodlněji?

06.10.2019
AliExpress je jeden z nejoblíbenějších e-shopů na světě. Plno lidí však neví, jak si nakupování na těchto webových stránkách ještě více ulehčit a mít z nákupu opravdu radost. Proto jsme dali do kupy několik bodů, které vám pomohou lépe se zorientovat na stránkách Aliexpressu a najít vše, co hledáte, opravdu v mžiku. Hlavně teď před Vánoci se vám naše nápověda bude jistě hodit.


  1. Registrace je nutností

Abyste mohli využívat všech výhod, které nabízí AliExpress je dobré se na jejich stránkách registrovat. Zabere vám to minimum času a určitě to přinese své ovoce. Pokud na AliExpressu nakupujete častji, řekli bychom, že mít vlastní účet u této společnosti je zkrátka nezbytností. 


  1. AliExpress umí i česky

Nelekejte se, pokud nerozumíte slovům v angličtině. V pravé horní části najdete políčko s nápisem “Language”. Stačí na něj kliknout a z nabídky si vybrat češtinu či slovenštinu a rázem se celé stránky přeloží do vámi zoleného jazyka. Pro jednodušší orientaci je tahle malá změna opravdová výhoda. 


  1. Plaťte v korunách

Přepočítávat s každým nákupem dolary na České koruny není žádná výhra. Jednoduchým nastavením však můžete vše převést na Kč a mít tak v cenách hned jasno. Navíc si i nastavíte zemi, kam chcete balíček doručit. Toto nastavení opět provedete v pravé části obrazovky kliknutím na políčko Ship to / Currency a výběrem vlajky zvolíte zemi, kam chcete balíček poslat. Automaticky se vám pak vyplní i měna. Česká vlajka tedy znamená doručení do ČR a platbu v Kč. 


  1. Jak za dopravu neplatit ani korunu?

I na AliExpressu můžete u vybraných produktů získat dopravu zdarma. Stačí ve filtrech zaškrtnout políčko “Free shiping” a ve výběru zboží se vám načtou pouze ty, které mají dopravu zdarma. 
       5. Slevy a zase slevy

AliExpress také nabízí slevové kupóny od různých prodejců, které je možno sbírat a poté uplatnit v objednávce. Více se dozvíte v dalším chystaném článku, který se bude věnovat této tématice.


  1. Online je to rychlejší

Češi velmi rádi nakupují na dobírku. Bohužel tuto možnost u AliExpressu nenajdete. Vyzkoušeli jste však placení kartou online? Nemusíte se ničeho bát, veškeré transakce jsou zabezpečeny jak ze strany vaší banky tak i u AliExpressu. Za zboží zaplatíte během pár minut a už se můžete těšit jen na svůj baíček.


  1. Sledujte, kde se vaše zásilka právě nachází

Kdo na AliExpressu nakupuje častěji, tak ví, jak různé jsou doby doručení zboží. Někdy to trvá jen pár dní jindy zásilka putuje i několik týdnů. Pokud chcete mít pod kontrolou, kde se váš balíček právě nachází, začněte ho sledovat. Tato možnost je však pouze pro registrované zákazníky. Ve vašem účtu kliknete na políčko “Mé objednávky” a vyhledáte konkrétní položku. U té pak najdete v políčku “Sledovat objednávku” informace, kde se váš balíček právě nachází. 


  1. Reklamace u AliExpressu

Pokud jste nespokojeni s dodaným zbožím, lze jej i na AliExpressu reklamovat. Produkty jsou v tzv. “Ochrané lhůtě” po dobu 60 dní (nově k nim přibylo dalších 15 dní navíc) a po tuto dobu se můžete se svou reklamací obrátit na podporu AliExpressu. Nejrychlejší formou reklamace je vyplnění výpovědního formuláře, který naleznete v detailu objednávky u konkrétního produktu po kliknutí na „Open dispute“. Zde vyplníte požadované položky a formulář odešlete. Reklamace musí být v anglickém jazyce, ale s tím vám pomůže třeba Google překladač. Více se dozvíte v dalším chystaném článku, který se bude věnovat této tématice.


  1. Obraťte se na podporu

Nevíte si rady s konrétním postupem? Máte otázky týkající se obchodu? V dolní části obrazovky najdete políčko”Zákaznický servis”, zde najdete odpovědi na nejduležitější a nejčastější otázky. 


Je to tady! Stačí vložit Váš e-mail a můžete začít využívat všech výhod MIA Clubu.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook